برندینگ چیست

این که برندینگ چیست و چه اهدافی دارد بسیار پیچیده است و تعاریف زیادی نیز برای برند شدن و برندینگ وجود دارد اما به طور کلی و خلاصه میتوان گفت برندینگ نام تجاری ، شعار ، علامت ،نماد و... می باشد که محصولات و کالای یک شرکت را معرفی می نماید به طور خلاصه نیز میتوان گفت هدف برندینگ ایجاد یک تمایز برای رقابت در بازار می باشد.

 

همچنین میتوان گفت برندینگ یک درک می باشد که مصرف کننده در مورد کالا ، سرویس و یا یک خدمات دارد که این درک و هدف در حرکت با تفکر مصرف کننده می باشد و با تفکر مصرف کننده نیز تکمیل می شود من به این فکر میکنم که برند شدن و برندینگ تحت تاثیر عناصر ، کلمات و خلاقیت می باشد. شما اگر به درستی از عناصر مختلف مانند خلاقیت ، هنر ، تجربه و... استفاده نمایید بهتر میتوانید برند شدن را تجربه کنید و از رقیبان پیشی بگیرد

برندینگ چیست

برای چه مواردی می توان از برندینگ و برند سازی استفاده کرد :

باید بدانید که تنها در بازار از واژه برند شدن برای یک محصول و یا یک کالا استفاده نمی شود یا به طور کلی فقط برای ایجاد رقابت نباید از برندینگ استفاده کنیم شما باید از برند شدن برای برطرف کردن یک نیاز و یا یک مشکل استفاده نمایید .

 

اهدافی که یک برندینگ خوب بدست می آورد عبارت است از :

به راحتی یک پیام را ارائه می دهد

اعتبار شما را تایید میکند

چشم اندازی از محصول را ارائه میدهد

ایجاد انگیزه برای خرید

ایجاد یک تفکر مثبت در مشتری

 

 

لازم به ذکر می باشد برای موفقیت در نام تجاری باید نیازها و خواسته های مشتری و همچنین چشم اندازهای آن را درک کنید مثلا به طور مثال :

فکر کنید برای برند شدن باید به نیازهای زیر پاسخ داد ؟

من باید شما هستم و....

می میتوان به شما کمک کنم تا......

من ویژگی جدید به نام ................. را دارم

و.....

بهتر است بدانید شما با توجه به نیاز مشتری و با توجه به کیفیت ارائه خدمات ،محصول و کیفیت در قلب و ذهن مشتری جای میگیرید همچنین لازم به ذکر می باشد در صورتی پاسخ به نیازها از طرف شما به درستی و با اطمینان بالاتری انجام گیرد مصرف کننده بیشتر تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

 

اهمیت نام تجاری :

برای بقا در بازار و ایجاد یک پل برای ایجاد فروش برند شدن بسیار مهم می باشد شما باید برای برندینگ زمان زیادی را صرف نمایید این زمان باید به درستی و با قدرت بسیار بالایی صرف شود تا نام تجاری شما به درستی و با قدرت خوبی ایجاد گردد نام تجاری شما به عبارت دیگر یک قطعه پایه ای برای ایجاد ارتباط شما با مشتری می باشد اثر گذاری برند قبل از فروش در برخی از مواقع میتواند ایجاد شود البته در برخی از موارد بعد از مصرف محصول برند نیز انجام می شود اما به طور کلی میتوان گفت برند شدن میتواند با توجه به روش هایی که شما دارید قبل و بعد از خرید محصول اتفاق بیفتد.

 

برای برند شدن راه های مختلفی وجود دارد از مهمترین راه های برندینگ میتوان :

ایجاد یک نام

انتخاب رنگ

ایجاد لوگو

تبلیغات مختلفی مانند تبلیغات گوگل

طراحی سایت و بهینه سازی سایت و سئو سایت

و...


سئو ارزان قیمت

سئو سایت