تغییر مسیر 301 را بهتر بشناسید

Redirection یا تغییر مسیر به  روند انتقال ترافیک یک آدرس سایت یا url وب سایت به یک url دیگر می باشد استفاده از تغییر مسیر ها یکی مهمترین نکات برای هر سئوکاری می باشد سه نوع اصلی از تغییر مسیر وجود دارد: 301، 302، و Meta Refresh.
تغییر مسیر301برای تغییر مسیر دائم به کار گرفته می شود 

تغییر مسیر302 برای تغییر مسیر موقت به کار گرفته می شود 

Meta Refresh برای تازه سازی و انتقال به یک مسیر به کار گرفته می شود.

 

یک تغییر مسیر یک راه برای ارسال کاربران و موتورهای جستجو به یک URL می باشد. 

Meta Refresh معمولا یک تغییر مسیر است که با استفاده از آن میتوانیم بعد از یک محدوده زمانی مشخص تغییر مسیر را انجام دهیم مثالی از Meta Refresh را میتوانیم در سیستم های بانکی مشاهده کنیم که بعد از پرداخت موفق به شما پیغام میدهد بعد از چند ثانیه به وب سایت فروشنده باز خواهید گشت.

 

Redirection یکی از بهترین روش ها برای ارسال ترافیک از یک url به یک url دیگر می باشد با استفاده از Redirection میتوانیم جلوی لینک های شکسته را گرفته و همچنین میتوانیم ترافیک یک url  قدیمی را به یک url جدید دیگر انتقال دهیم .

 

تغییر مسیر 301 را نیز میتوانیم زمانی به کار بگیریم که یک صفحه از وب سایت حذف شده است و دیگر وجو ندارد یا به عبارت دیگر زمانی که آدرس یک صفحه برای همیشه تغییر کرده است .

تغییر مسیر 302 را نیز میتوانیم زمانی به کار بگیریم  که یک صفحه یا یک url   در  حال تغییر و به روزرسانی می باشد و این تغییر مسیر به صورت موقت می باشد  

 

 

 

لازم به ذکر است Redirection یا تغییر مسیر علاوه بر ارسال کاربران از یک url به یک url دیگر ، موتورهای جستجوگر را نیز به همان روش  انتقال خواهد داد .

 

 

مثالی ار یک تغییر مسیر           http://www.seonab.com/seo/somefile.php To: /somefile.php

 

RedirectMatch 301 /seo/(.*) /$1

 

 


سئو ارزان قیمت