سئو url

در این آموزش قصد دارم درباره یکی از مهمترین قسمت های  سئو وب سایت صحبت کنم قبل از اینکه بخواهم آموزشم رو شروع کنم باید بگم گه که url مخفف Uniform Resource Locator می باشد url که دامنه یا آدرس سایت نیز خوانده می شود اشاره به یک آدرس وب سایت است که ما با استفاده از این آدرس میتوانیم به یک منبع اطاعاتی دسترسی پیدا کنیم.

سئو url بسیار مهم است و بیشتر موتورهای جستجوگر اشاره به  سئو یو آر ال کرده اند در این آموزش فصد داریم مواردی را بیان کنیم که میتواند به بهینه سازی آدرس وب سایت شما کمک کند 

 

1-نکته اول در بهینه سازی url استفاده از زیر پوشه به جای زیر دامنه می باشد اکثر افرادی که از ساب دومین به زیر پوشه مهاجرت کرده اند حتما این بهبودی را در وب سایت خود مشاهده کرده اند.

 

2-url برای انسان قابل خواند باشد به عبارت دیگر از آدرس های کوتاه و قابل درک استفاده کنید به دو آدر زیر توجه کنید 

http://seonab.com/qwwsdee/124sddf788

http://seonab.com/12.php

با اولین نگاه متوجه خواهید شد که آدرس دوم بسیار بهتر از آدرس اول می باشد دلیل آن هم کوتاه و قابل فهم بود آن می باشد .

 

3-قرار دادن کلمات کلیدی در آدرس وب سایت : استفاده یا استفاده نکردن از کلمات فارسی در آدرس وب سایت یکی از بحث های است که نیاز به دقت و تجربه دارد چرا که در صورتی که به اشتباه از کلمات فارسی در url استفاده کنید آدرس میتواندبه آدرس شکسته تبدیل شود و موتورهای جستجوگر قادر به خزیدن آن نباشند .

 

4-نکته دیگر در سئو وب سایت استفاده از تگ canonical  برای موادی است که یک محصول یا یک صفحه که دارای یک مقدار یا یک محتوا می باشد در وب سایت ما در چند صفحه تکرار شده است بهتر است بدانید که اگر در باره یک موضوع یا یک محصول در چند صفحه  صحبت میکنید این میتواند رتبه و بازدید های را روی چندین صفحه تقسیم کند در صورتی که اگر از تگ canonical  در صفحاتی که دارای محتویات تکراری هستند استفاده کنید میتواند صفحاتی که دارای محتوای تکراری هستند را به یک صفحه تبدیل کند و از تقسیم شدن قدرت صفحه بین چندین صفحه جلوگیری کند.

 

5-حذف پارامتر های پویا از آدرس وب سایت نیز یکی از پارمتر های کمک کننده به سئو url  می باشد آدر زیر رامشاهده کنید :

 

در تصویر بالا یک آدرس را نشان داده است قسمت که به آن اشاره کرده است قسمت پویا می باشد شما با استفاده از htaccess و کمی آشنایی با برنامه نویسی میتوانید آدرس پویا را برداشته و url را کوتاه کنید دقت کنید که این کار میتواند به امنیت وب سایت شما نیز کمک کند .

 

 

6- آدر س های وب سایت را کوتاه انتخاب کنید سعی کنید حداکثر تعداد آدریس یک صفحه بیش از 50-60 کاراکتر نباشد چرا که url های کوتاه بهتر توسط موتورهای جستجوگر خوانده می شود همچنین آدرس های کوتاه را به آسانی میتوانید در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارید .

 

7-سعی کنید از کلماتی مانند (از ، به ،یا ،در و......) استفاده نکنید 

 

8-سعی کنید تعداد تغییر مسیر ها را کاهش دهید : استاده بیش از حد یا بیش از دو تغییر جهت میتواند سئو وب سایت را به تهدید کند 

9-سعی کنید برای رسیدن به یک فایل از چندین پوشه در آدرس وب سایت استفاده نکنید به عبارت دیگر تعداد اسلش ها را در آدرس وب سایت کاهش دهید

seonab.com/1/2/3/4/index.php

seonab.com/index.php

آدرس دوم بهتر از دیل آن نیز این است که تعداد پوشه ها که موتورهای جستجوگر باید طی کنند تا به یک فایل برشند کمتر می باشد و میتواند به سرعت وب سایت ما کمک کند .

 

10- استفاده نکردن از هش یا # در آدرس وب سایت :هشتک یا # در گذشته برای انتقال یک بازدی کننده از یک صفحه به یک صفحه دیگر استفاده می شده است .

 

11-نکته مهم دیگر در سئو دامنه این است که از تلفیق حروف کوچک و بزرگ برای یک فایل استفاده نکنید چرا که این امر میتواند به شکسته شدن لینک تبدیل شود.

 

12- از کلمات کلید چندین بار در url استفاده نکنید چرا که این امر ممکن است به اسپم شدن وب سایت ما ختم شود 

 

 

 


سئو ارزان قیمت