موتورهای جستجوگر چگونه کار میکنند

موتورهای جستجوگر دارای دو جزء  مهم به نام های crawling و indexing می باشند موتورهای جستجوگر با استفاده از خزنده ها و ایندکس ها اقدام به ذخیره و رتبه بندی صفحات وب سایت ها می کنند.

 

تصور کنید که شبکه جهانی وب مانند یک ایستگاه در هر شهر است هر ایستگاه دارای یک سند یا وب سایت می باشد موتورهای جستجوگر نیازمند یک روش برای پیدا کردن ایستگاه ها و بهترین راه برای رسیدن به ایستگاه مناسب می باشند

Crawling and Indexing :

Crawling یکی از اجزای هر موتور جستجوگر می باشد و نقش آن خزیدن وب سایت ها و جمع آوری اطلاعات می باشد Indexing هم نقش یک منبع برای ذخیره سازی اطلاعات جمع شده توسط Crawling  را داراست .

 

نقش لینک در موتور های جستجوگر چیست :

لینک اجازه می دهد ربات به صورت خودکار با استفاده از    "خزنده" و یا "عنکبوت" موتورهای جستجوگر  به میلیاردها اسناد پیوسته در وب دسترسی پیدا کنند .

 

موتور های جستجوگر یک ماشین برای پاسخ به تقاضای کاربران می باشند آنها وظیفه دارند هر جستجویی را که کاربر انجام میدهد پاسخ دهند پاسخ موتور های جستجوگر به این صورت است اطلاعات جمع شده از تمامی وب سایت ها را مقایسه میکنند و بهترین نتیجه را اعلام میکند 

قابل ذکر است که موتورهای جستجوگر نتایج را با توجه به محبوبیت صفحات نمایش می دهد یعنی با توجه به قوانین ایجاد شده برای سئو وبسایت ها نتایج را اعلام میکنند .


سئو ارزان قیمت