چه خطاهایی در کنسول گوگل قابل مشاهده می باشد

گوگل وبمستر یکی از ابزارهای مفید برای سئو وب سایت می باشد در پست های قبلی در مورد کنسول گوگل یا گوگل وب مستر آموزش داده ایم اما در این پست آموزشی قصد داریم به یکی از بخش های  مهم گوگل وب مستر یعنی بخشی که خطا ها را مدیریت میکند اشاره کنیم وجود هر گونه خطا در بخش crawl errors گوگل وبستر میتواند یک مشکل جدی برای وب سایت شما باشد و در کارکرد وب سایت شا اختلال ایجاد کند .

به طور کلی میتواند گفت که خطاهایی که در گوگل وب مستر به قابل نمایش هستند به صورت زیر می باشد ؟

1-خطاهای dns

2-خطای سرور

3-خطای فایل ربات

4-خطاهای url های داخلی وب سایت 

 

 

1-خطای DNS

این خطا زمانی به وجود می آید که دی ان اس های وب سایت به درستی ست نشده باشد برای اینکه بدانید دی ان اس های وب سایت شما روی چه سروری می باشد میتوانید از ابزار intodns کمک بگیرد لازم به ذکر می باشد که در صورتی که DNS ها به درستی ست نشده باشد میتواند منجر به حذف وب سایت شما از موتورهای جستجوگر شود.

 

2-Server Errors:

خطای سرور بدین معنا می باشد که گوگل برای دسترسی به وب سایت شما معمولا یک زمان مشخص را در نظر میگیرد در صورتی که در این زمان معین تلاش خود را برای خزیدن انجام داد و وب سایت شما را نتواند مورد خزیدن قرار دهد مطمئنا از این کار صرف نظر خواهد کرد.

 

 

3-Robots failure

فایل  robots.txt بسیار مهم می باشد چرا که با استفاده از آن میتوانیم حرکت و خزیدن ربات های موتورهای جستجوگر را زیر نظر بگیرم خطا های Robots معمولا زمانی به وجود می آید که گوگل نمیتواند به فایل ربات دسترسی پیدا کند دقت داشته باشد که این فایل باید در ریشه اصلی وب سایت و به صورت  robots.txt ایجاد شود.

 

 

4-خطاهای URL Errors:

خطای URL Errors نیز بسیار مهم می باشد در صورتی که وب سایت شما داری لینک های شکسته زیادی باشد مطمئنا نمیتواند برای موتورهای جستجوگر دوست داشتنی باشد خطاهای URL Errors معمولا هنگامی به وجود می آید که :

1-URL به درستی ایجاد نشده باشد به عبارت دیگر ساختار URL به نحوی باشد که URL را به لینک شکسته تبدیل میکند .

2-لینک هایی از وب سایت را حذف کرده ایم که این لینک ها هنوز در لیست لینک های ایندکسی ما وجود دارند.

 


سئو ارزان قیمت