چک لیست سئو 2018

چک لیست سئو 2018 رو با توجه به اینکه چند روزی دیگه به سال 2018 مونده برای شما اماده کردیم و امیدوارم با رعایت این نکات که در چک لیست سئو 2018 آمده است بهتر بتوانید مطالبی را که کمک میکند و به وب سایت خود کمک کنید تا بهتر بتواند در نتایج موتورهای جستجوگر ظاهر شود بسیاری از وب سایت های خارجی و کارشناسان سئو با توجه به تغییرات اخیر یکسری از ترند های را برای سئو سال 2018 پیشنهاد کرده اند که مانیز در یک پست آموزشی آن را برای شما قرار داده ایم  .

ما در پست های قبلی در مورد سئو داخلی و سئو خارجی صحبت هایی را کرده ایم در صورت نیز میتوانید به این پست ها مراجعه کنید همچنین با توجه به اینکه سئو داخلی بسیار مهم می باشد سعی کرده ایم چک لیست سئو 2018 را براساس سئو داخلی ایجاد کنیم .

 

چک لیست سئو سال 2018

چک لیست سئو سال 2018 :

1-انتخاب کلمه کلیدی :

کلمه کلیدی چیست :یک کلمه یا یک عبارت خاص است که یک صفحه را توصیف می کند انتخاب کلمات کلیدی بسیار مهم می باشد ابزارهای مختلفی برای پیدا کردن کلمات کلیدی وجود دارد که ما نیز در یک پست آموزشی در مورد آن یحث کرده ایم سعس کنید در انتخاب کلمات کلیدی دقت کنید و در هنگام ایجاد مقاله از کلمات کلیدی با رقابت پایین و بالا استفاده نمایید همچنین لازم به ذکر می باشد در کنار کلمات کلیدی اصلی سعی کنید از کلمات مترادف نیز برای مقاله خود نیز استفاده نمایید.

 

 

title tag-2

عنوان وب سایت باید منحصر به فرد ،ساده ، کوتاه ، قابل فهم باشد  سعی کنید این کلمه کلیدی را عینا در h1 این تکرار نمایید

عنوان وب سایت یا تایتل وب سایت بسیار مهم در بهینه سازی سایت می باشد.

کلمات کلیدی نباید بیش از 70 کاراکتر باشد

بیش از 5 یا 6 کلمه نباشد

با کلمه کلیدی شروه شود

 

 

SEO Friendly Permalinks-3

پریم لینک به معنی لینکی است که برای صفحات اصلی قرار می دهید سعی کنید از کلمات کلیدی در آدرست پست های استفاده کنید استفاده بیش از اندازه از کلمات در آدرس هر پست میتواند منجر شکسته شدن آدرس صفحه شود پس تنها از چندین کلمه برای ایجاد آدرس هر صفحه استفاده نمایید.

 

Use Multimedia in posts-3  

سعی کنید در محتوای خود  از تصاویر ، کلیپ ، .... به طور کلی از چند رسانه ای ها استفاده کنید چرا که این موارد میتوانید تجربه کاربری برای وب سایت شما را بهبود ببخشد

 

 

5-کلمات کلیدی  خود را در ابتدای مقاله به کار گیرید :

اضافه کردن کلمات کلیدی به مقاله های بسیار مهم می باشد اگر شما به درستی از کلمات کلیدی در مقاله استفاده کنید مثلا بیش از حد استفاده کنید یا کم استفاده نمایید  علاوه بر اینکه نمیتواند مفید باشد در برخی از موارد استفاده بیش از حد میتواند منجر به اسپ شناخته شدن شود.

سعی کنید کلمات کلیدی را در ابتدای و انتهای پراگراف اضافه نمایید

پارگراف اول میتواند 100 کلمه باشد

در پارگراف بعدی می توانید 2 یا 3 بار از کلمه کلیدی استفاده نمایید

 

6-تگ های هدر

تگ های هدر بسیار مهم می باشند این تگ های یکی از تگ های بسیار مهم برای سئو است پس نیاز است به درستی از آنها استفاده شود شما میتوانید  این تگ ها از 1 تا 6 شماره گذاری شده است که تگ H1  دارای اولویت بالامی باشد هر چه که این تگ ها به شماره بالاتر می روند از اولیت آنها کاسته می شود

معمولا H1  تگ عنوان را تکرار میکند

 

 

6-متا دیسکریپشن با تک توضیحات

در ادامه بحث چک لیست سئو 2018 در مرد یکی از متا تگ های مهم صحبت خواهیم کرد این متا تگ دارای اهمیت ویژه ای می باشد چرا که گوگل در سال های اخیر چندین بار تگ توضیحات را تغییر داده است پس لازم است در انتخاب این تگ بسیار دقت کنید مثلا میتوانید یک توضیف بسیار مناسب از محتوا را ارائه دهید.

 

 

 

7- زمان بارگذاری وب سایت :

بی شک سرعت وب سایت میتواند بسیار مفید باشد چه از لحاظ گوگل چه از لحاظ بازدید کننده وب سایت . کاربران بازدید کننده وب سایت شما اگر در هنگام بازدید وب سایت شما با زمان لود طولانی مواجه شوند قطعا وب سایت شما را ترک خواهند کرد بهتر است زمان لود وب سایت شما زیر 5 ثانیه باشد روش های مختلفی برای بهبود سرعت وب سایت وجود دارد اولین قدم در بهبود سرعت وب سایت پبدا کردن عاملی است که موجب کندی سایت می شود

اما به طور کلی

فشرده سازی تصاویر

استفاده از سی دی ان

استفاده نکردن از پلاگین های غیر ضروری

استفاده از تم های های بهینه شده

می تواند به سرعت وب سایت شما کمک کننده باشد

 

 

8-به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی :

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای چک لیست سئو سال 2018 به اشتراک گذاری محتوا در شبکه های اجتماعی می باشد اگر تا به حال از این فاکتور استفاده نکردید  لازم  است بدانید شبکه های اجتماعی نظیر گوگل پلاس ،تویتر ، فیسبوک ، لینکدین و..... می تواند حجم بالایی از ترافیک را به وب سایت شما انتقال دهد  پس سعی کنید بخشی از زمان بهینه سازی را به این فاکتور اختصاص دهید.

 

9—استفاده از لینک های داخلی :

لینک های داخلی بسیار مهم می باشد شما میتوانید از 3 تا 5 لینک داخلی در هر پست استفاده کنید شما با استفاده از این لینک های میتوانید به پست های قبلی خود اشاره کنید و از خواننده بخواهید تا از آنها نیز دیدن کنند با استفاده از این روش زمان ماندگاری کاربر در وب سایت شما بالا می رود.

 

10-بهینه سازی تصاویر

بهتر است در هر پست آموزشی حداقل یک عکس استفاده شود پسوند های مختلفی مانند. JPG , PNG ,GIF میتواند برای تصویر به کار بر اما پیشنهاد این است که از فرمت PNG استفاده شود در هنگام قرار دادن تصاویر سعی کنید

با استفاده از نرم افزار فشرده سازی حجم از حجم تصویر کم کنید

سعی کنید از یک کلمه جایگذین مناسب (ALT) برای هر تصویر استفاده کنید.

 

 

11-تعداد کلمات استفاده شده در هر پست :

به طور پیشفرض محتوای ایجاد شده شما نباید زیر 300 کاراکتر باشد چرا که نمیتواند به خوبی در موتور جستجوگر رتبه بگیرد سعی کنید محتواهایی با بیش از 500 کلمه ایجاد کنید هر چند که تحقیقات نشان داده است که محتویات با بیش از 2000 کلمه بهتر توانیسته است در نتایج گوگل رتبه بگیرد

 

 

در صورت هر گونه سوال در مورد چک لیست سئو سال 2018 پاسخگوی شما هستیم


سئو ارزان قیمت