AMP چیست

AMP مخفف  Accelerated Mobile Pages می باشد و به معنی شتاب صفحه موبایل می باشد در واقع یکی از پروژ های جدید شرکت گوگل برای افزایش سرعت بارگذاری صفحه می باشد امروزه سعی بر آن است تا محتوا به آسانی کشف و با سرعت بالایی لود شودتجربه نشان داده است که وب سایت هایی که دارای سرعت بالای لود می باشد با لاتر از 3 ثانیه زیاد برای کاربران جالب نبود و از ادامه خوندن آن  وب سایت صرف نظر می کنند .

 

AMP  در واقع یک صفحه HTML ساده می باشد که دارای یک مجموعه ای از تنظیمات که این تنظیمات میتواند بر سرعت صفحات تاثیر بگذارد صفحات AMP  مانند سایر صفحات وب سایت می باشد و در حالت نمایش هیچگونه تفاوتی با یک صفحه HTML ساده نمیکند.

 

AMP چیست

فایل های AMP  از روش های مختلف فنی و معماری استفاده کرده است که فاکتور سرعت برای آن از همه چیز مهمتر می باشد توسعه دهندگان AMP در حال تلاش برای  ایجاد  یک کتابخانه غنی و در حال رشد از اجزای وب هستند که توانایی  ذخیره سازی  رسانه های غنی مانند ویدئو و پست های اجتماعی، نمایش تبلیغات، و یا جمع آوری تجزیه و تحلیل ترافیک  را داشته باشد.

که به نظر می رسد هدف ایجاد یک هسته قوی برای ایجاد سرعت می باشد.

 

AMP  یک منبع کد باز است شاید یکی از دلایل منبع باز بودن AMP   این است تا هر فردی که دارای توانایی بالای در کد نویسی می باشد برای ایجاد کد بهینه آن را تغییر دهد.

 

در پایان با توجه به پیشگویی های کارشناسان سئو در سال 2017 پروژه AMP   به عنوان یکی از فاکتور های مهم بهینه سازی وب سایت مورد توجه خواهد گرفت.


سئو ارزان قیمت