RSS چیست،فید خوان چیست

خبرخوان یا فید خوان

اینستاگرام نویسنده مطلب اینستاگرام نویسنده


RSS  مخفف Rich Site Summary و به معنی یک خلاصه غنی و وفید از وب سایت می باشد اسم های دیگر Rich Site Summary خبرخوان یا فید خوان می باشد فیدخوان یک فرمت برای برای تغییرات وب سایت می باشد این فرمت برای وب سایت های بزرگی که دائما در حال تغییر می باشند بسیار مفید می باشد مثل وب سایت خبری که روزانه 200 مطلب را ارسال میکند و زمانی که یک کاربر میخواهد این خبر ها را به صرت خلاصه وار مشاده کند میتواند به خبرخوان سایت مراجعه کند و آخرین آخبار را در کوتاهترین زمان مشاهده کند.

بهتر است بدانید که RSS  میتواند برای شما ارسال شود و شما با عضویت در خبرخوان های سایت های بزرگ میتوانید آخرین اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید لبته نرم افزارهایی جدیدا به وجود آماده است به نام فیدخوان که وظیفه این نرم افزارهای جمع آوری خبرهای سایت های دیگر و قرار دادن در یک صفحه می باشد .

 

RSS ها در سیستم عامل های مختلف وجود دارند مثلا:

Amphetadesk (ویندوز، لینوکس، مک)

FeedReader (ویندوز)

 

 

سایت های بزرگ معمولا از یک آیکون که نماد خبر خوان می باشد استفاده میکنند که  این آیکون به صفحه خبرخوان که معمولا از نوع RSS، XML، RDF می باشند لینک داده شده اند.

 

شما با استفاده از فید خوانها به راحتی میتواند مطالب وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

مطالعه بیشتر

سرویس سئو

سرویس سئو دفتر سئو ناب یکی از بهترین و کامل ترین سرویس های سئو می باشد در صورتی که نیاز به این نوع از خدمات دارید

مقالات سئو

جدید ترین مقالات سئو را در وبلاگ آموزشی سئو ناب می توانید مشاهده کنید برای اطلاعات از آخرین مقاله های سئو به بخش

تغییر قالب سایت بدون افت رتبه

تغییر قابلب وب سایت بدون افت رتبه , تغییر قالب وردپرس بدون اینکه به سئو سایت آسیب بزند , مراحل تغییر قالب سایت بدون افت رتبه


سئو ارزان قیمت

سئو سایت