سئو و بهینه سازی سایت


سئو و بهینه سازی سایت دارای یک معنی می باشد و به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر می باشد لازم به ذکر می باشد این دو کلمه که بیشتر برای موتورهای جستجوگر مورد استفاده قرار میگیرند دارای یک معنی می باشند ما در جلسات قبلی در مورد بهینه سازی سایت و همچنین سئو چیست اشاره هایی را داشته ایم اما در این پست آموزشی قصد داریم به صورت کلی در مورد سئو و بهینه سازی سایت اشاره هایی را داشته باشیم .

ایجاد محتوا :
یکی از مهمترین فاکتورهای سئو و بهینه سازی سایت ایجاد محتوا می باشد بعضی از کاربران بر این باور هستند که محتوا هیچ قانونی ندارد و تنها با نوشتن دو خط محتوا و به اشتراک ذار آن میتوانند نتیجه بگیرند اما محتوا نیاز دارای قوانینی می باشد که به منظور اینکه بتواند سئو و بهینه سازی وب سایت باید رعایت شود.
  1. به قصد کاربر ایجاد شود
  2. دارای تعداد کارکتر های بالا باشد
  3. سعی شود از لینک های داخلی استفاده شود
  4. کلمات کلیدی به صورت مناسب استفاده شود.
  5. از تگ های مناسب برای کلمات کلیدی استفاده شود.


سئو و بهینه سازی وب سایتدومین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت ایجاد لینک های خارجی می باشد :
لینک های خارجی یک فاکتور همیشه مهم بوده است و این فاکتور شاید در زمانی هایی از قدرتش کاسته شده است اما همچنان به عنوان یکی از فاکتورهای مهم شناخته شده می باشد البته لازم به ذکر می باشد کلینک های خارجی که برای سئو و بهینه سازی سایت در نظر می گیرد باد دارای کیفیت بالایی باشد و دارای اسپم نباشد همچنین لینک های خارجی را نباید به صورت فله ای استفاده کنید چرا که این امر ممکن است وب سایت شما را مورد غضب موتورهای جستجوگر قرار دهد و در نهایت وب سایتشما جریمه شود.


سومین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت لینک های داخلی می باشد:
لینک های داخلی یکی از فاکتورهای مهم می باشد البته بسیاری از کابران به آن توجه نمی کنند بهتر است بدانید لینک های داخلی باعث افزایش سرعت ایندکس مطالب جدید می شود و همچنین به کاربران این فرصت را می دهد که از مقالات دیگر نیز استفاده کنند.


چهارمین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت استفاده از تگ های هدر می باشد
تگ های هدر خانواده H1 تا H6 می باشد تگ های هدر بسیار مهم برای سئو و بهینه سازی سایت می باشند البته بهتر است بدانید که تگ اچ یک دارای کاربرد بیشتر بوده و برای موتورهای جستجوگر دارای ارزش بیشتری می باشد.


پنجمین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت استفاده از تگ Alt می باشد :
بهتر است بدانید این تگ که برای تصاویر استفاده می شود میتواند کمک زیادی به سئو و بهینه سازی سایت شما کنید در صورتی که وب سایت شما دارای تصاویر می باشد این تگ میتواند برای تصاویر مورد استفاده قرار گیرد مهمترین ویژگی این تصویر این است که زمانی که عکس به نمایش در نمیاید به هر دلیلی این خاصیت به جای تصویر به نمایش درآورده می شود.البتهتگ آلت یک خاصیت دیگر نیز دارا و آن این است که میتوانیم کلمات کلیدی را در داخل آن قرار دهیم که این امر میتواند به سئو و بهینه سازی سایت شما کمک کند.


ششمین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت ریسپانسیو بودن وب سایت می باشد
متنی بر مویابل بودن وب سایت یک فاکتور مهم می باشد در صورتی که وب سایت شما خاصیت ریسگپانسیو را ندارد مطمئنا در آینده ضررهایی را تجربه خواهد کرد چرا که تحقیقات نشان داده است سرچ هایی کاباربران روز به روز از حالت دسکتاپ به سمت موبایل در حرکت می باشد که این امر میتواند باعث افت بازدید وب سایت شما شود لازم به ذکر می باشد که گوگل اشاره هایی را کرده است که وب سایت هایی که مبتنی بر موبایل نمی باشند را از نتایج خود حذف خواهد کرد پس در صورتی که به دنبال سئو و بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجوگر می باشید این فاکتور را در نظر بگیرید.


هفتمین فاکتور برای سئو و بهینه سازی سایت بالا بردن سرعت وب سایت می باشد:
سرعت وب سایت نیز یکی فاکتور مهم برای سئو و بهینه سازی سایت می باشد در صورتی که وب سایت شما به هر دلیلی از جمله هاست ،نوع برنامه نویسی و.... دارای سرعت پایینی می باشد سعی کنید در اسرع وقت آنرا برطرف کنید چرا که این عامل میتواند باعث افت شدید رتبه وب سایت شما شود.